top of page

הכירו את לינוי מור ,רקדנית סלסה מקצועית -WSP

לינוי מור היא רקדנית סלסה מקצועית, בת 32 ומחזיקת גביע ישראל 3 שנים ברציפות לסלסה זוגות מקצועיים. בנוסף היא גם מורה לריקוד לטיני, תזונאית קלינית מוסמכת, בעלת תואר ראשון באוניברסיטה העברית והכי חשוב- אמא במשרה מלאה, הכירו את אלופת ישראל בסלסה זוגות – הכירו את לינוי מור !


לינוי רוקדת סלסה כבר 14 שנה, הרומן שלה עם עולם הריקוד החל בגיל צעיר מאוד, היא למדה סגנונות רבים ומגוונים כגון: ג'אז, בלט קלאסי ומודרני ומחול עכשווי ומשם המשיכה לעולם הסלסה והתאהבה! "התחלתי עם עולם הריקוד בגיל ממש צעיר, בגיל חמש -רקדתי בחוג בלט. תוך כדי ריקוד הבלט אמא שלי הכריחה אותי ללכת גם לשיעורי סלסה. לא רציתי, אבל ברגע שרגלי דרכה לראשונה באולם הסלסה- הרגשתי שזה המקום שלי, ככה פשוט."


בתיכון "בליך" רקדה במגמת מחול במשך ארבע שנים, שם התמקצעה בתחום הבלט המודרני והקלאסי, אימפרוביזציה ובניית כוריאוגרפיה. לאחר שחרורה מצה"ל עברה להתגורר שנתיים באיטליה- מילאנו, על מנת ללמוד מגדולי המורים בעולם הלטיני. במהלך שהותה במילאנו רקדה במשך שנה וחצי בלהקת הסלסה "Made in Italy" של הרקדן והכוריאוגרף מפורסם – מקס טריפיקאו" .לינוי גם זכתה לייצג את המדינה בתחרות הסלסה העולמית WLDC במיאמי בשנת 2016 ומאז ועד היום ריקוד בשבילה הוא כל עולמה .

אז מה זה בעצם סלסה ? "סלסה. בעצם הוא ריקוד לטיני. שהתחיל כריקוד רחוב. ריקוד עם הרבה תשוקה, עם הרבה תקשורת בין בן הזוג שרוקדים איתו, וגם יש בו רגעים שיש גם הרבה לבד, אתה עם עצמך. הדבר שהכי מדליק אותה בסלסה היא -המוזיקה הלטינית, התשוקה, האנרגיה שהמוסיקה מביאה איתה –"זה ריקוד שמרפא, תקופות שהיו לי יותר קשות בחיים ועצובות- להגיע לרקוד סלסה – היה מחיה אותי."


היום יש המון מועדוני סלסה בארץ ובעולם , לינוי מספרת "אני גם מדריכת סלסה לקבוצות לנשים בלבד. ריקוד בקבוצה זה משהו מאוד חברתי, מאוד סוציאליסטי. לעומת תחרות ששם את מגיעה במטרה לנצח.

נועה משתפת שאמא שלה קנתה לה ספר תהילים שבו רשומה סגולה לשמחה - תנועות הגוף. תנועות הגוף משמע ריקוד, זו הסגולה הכי גדולה של שמחה ולינוי מיד מתחברת : "אני באמת מאושרת שאני על הבמה וכן קצת בניגוד לחיים האמיתיים, השמחה בריקוד היא אינסופית, לאחר הצבא חזרתי לרקוד לאחר איזה משבר קטן שהיה לי בחיים, משבר רומנטי נקרא לזה וכל פעם שהתחלתי לרקוד, הייתי שוכחת מהכל, ריקוד מרפא אותי, הוא מזכיר לי מי אני באמת .."


אז מה המילה היא אהובה על לינוי בעולם? "וואו, המילה האהובה עליי בעולם-עכשיו, זה השם של התינוק שלי. המילה הכי שנואה עליי בעולם היא חוסר ודאות ,שזה בעצם שתי מילים- אני אוהבת ודאות , אבל החיים לא תמיד עם ודאות וצריך ללמוד לחיות עם זה. הדבר שהכי מדליק אותי בעולם זה מוזיקה, מוזיקה שהיא טובה, שאני מאוד מתחברת אליה כזאת שאני שומעת אותה וזה ישר עושה לי משהו בלב. "


לינוי מה הביא אותך להיות אלופת ישראל ? "אני מאמינה בקארמה, אז קודם כל אני עושה הכל בשביל להיות בן אדם הכי טוב שאני יכולה , לא ללכלך על אחרים וכמובן התמדה, עבודה קשה וגם קצת כישרון.. אבל הדבר הכי משמעותי הוא ההתרכזות בעצמי –לאורך כל הדרך שלי אני מרוכזת בעצמי בלי להסתכל על אחרים, זה עניין של גישה – אני יכולה לספר שלפני תחרויות תמיד הייתי אומרת לבני הזוג שלי: אני רוצה שנתמקד בעצמנו, לעשות את הכי טוב שלנו, אני לא רוצה לדבר על אחרים או להתעסק בהם. היה לי בן זוג שהגישה שלו הייתה לבחון את היכולות של האחר ואיפה אני יכול להעלות עליו וזה עבד לו טוב . בעצם אני חושבת שתי הגישות הן טובות, אבל אני מאמינה בדרך שלי. אפילו שאני הולכת לרקוד בשיעורים שלי אני שמה לב שאני לא מסתכלת לא ימינה ולא שמאלה, אני מרוכזת בעצמי. אבל כן יש לי מקורות השראה – אני מעריכה יכולות של אנשים אחרים ושואבת מהם המון."


איך בנויה תחרות סלסה ? "תחרות ריקוד סלסה בנויה מריקוד של אזור הדקה וחצי במהירות מאוד גבוהה ,זה בעצם כמו ריצת ספרינט אז בשביל להיות רקדנית טובה אני הולכת הרבה לחדר כושר ומתאמנת לתחרויות באינטרוולים של דקה וחצי.


אז איך בוחרים בן זוג לריקוד ? "הארץ שלנו קטנה ואין המון רקדנים אז בגדול המבחר קטן אבל יש רקדנים מצויינים. נועה שואלת את לינוי בסקרנות על הריקוד הסלסה והתנועות האינטימיות – לינוי מגיבה : "זה חלק מהעבודה , אפילו יש זוגות רקדנים שהם זוג במציאות, אצלי מעולם זה לא היה כך. בסלסה גם יש המון תנועות שהן יותר צמודות, אבל נהוג לשמור על מרחק מסוים כשמדובר בריקוד מקצועי בלבד."


האם היית נותנת לילד שלך להיות רקדן סלסה ? "אני יודעת שזה נשמע קלישאתי , אבל הייתי רוצה שיעשה מה שהוא אוהב ומה שעושה לו טוב. הכי חשוב לי שיהיה מאושר ומסופק, שיגשים את החלומות שלו". "כמה חשוב שילדים יגדלו עם חלומות" נועה אומרת , "שאני הייתי צעירה ורציתי להיות שחקנית כדורסל, היה לי חלום, מרגיש לי שהדור הצעיר מפחד לחלום, גם אם זה חלומות גדולים, חשוב שיחלמו – הסביבה שלי הספורטאית גדלנו כולם עם חלומות וכמה חשוב שיהיה מניע חזק לעשיה כמו חלום".


אז לינוי מה החלום הכי גדול שלך? "איזון בין כל המרכיבים. חשוב לי לא להישאר במקום ליצור איזון בין כל הכובעים בחיי. חבל שאי אפשר להיות ספורטאית בארץ ולהרוויח מזה, גם אם הייתי רוצה להיות יותר מקצועית, כמו בעולם, סביר להניח שלא הייתי יכולה בגלל ההיבט הכלכלי."


מה הקסם בספורט נשים? "שדרך ספורט נשים אפשר לראות שיש בנשים כוח ותכונות שלא מהר היו מסגלים כל כך לנשים."


לינוי היא גם תזונאית קלינית במקצועה, בעלת תואר ראשון מהאוניברסיטה העברית והיא מספרת על השילוב בין הספורטאית שהיא -לתזונאית : אלה תחומים עם ערכים דומים: צריך המון משמעת ויש מטרה ברורה: אם זה להגיע למשקל מסוים או לנצח בתחרות. גם התחום של ההדרכת ריקוד דומה לעולם ההדרכת תזונה - מרגש אותי להרגיש שאני עושה טוב לאנשים, שאנשים באמת מגיעים לתוצאות ."


משפט מחץ לסיום לינוי ? "משפט שלקחתי אותו מהצבא: מצליחים מפחדים כמו כל אחד אחר, הם פוחדים להיכשל אבל מסרבים לתת לפחד לשלוט בהם. אנחנו מפחדים ,את מפחדת, אני מפחדת, מפחיד לחלום ולהצליח! אבל למרות זאת את עושה את הצעד- וזו -זו הצלחה ."


Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
WSP פודקאסט
bottom of page