top of page

הכירו את בר גרינזייד - מתחרת תעופת הגוף

בר גרינזייד היא נערה בת 15, אלופת ישראל שלוש פעמים ברציפות ובמקום החמישי בעולם באחד הענפים המתפתחים שיש היום: תעופת גוף. בנוסף להיותה ספורטאית ואלופת ישראל, היא גם שחקנית, זמרת וכוכבת רשת עם מעל לשלושה מליון עוקבים ביוטיוב. אם כל זה לא מספיק, היא גם לומדת לתואר ראשון בביולוגיה-קדם רפואה, היא מתנדבת במד"א והיא רק בכיתה י'. כן, בר עפה גבוה ולא רק באימונים…

היא מסבירה שענף תעופת הגוף התפתח מסימולטור לצניחה חופשית, והספורטאיות והספורטאים נדרשים לבצע תרגילים בתוך מנהרת האוויר. יש קטגוריות שונות שבהן ניתן להתחרות ובר מתחרה בסגנון הפריסטייל המשלב בין ריקוד להתעמלות אומנותית. היום בארץ יש מתקן אחד שבו ניתן להתאמן ולהתחרות בענף המיוחד הזה והוא נמצא בראשון לציון.


אחד הדברים הכי חשובים לבר הוא אמון. אמון משחק תפקיד חשוב בחיים שלה, ןהאמונה בעצמה היא זו שמביאה אותה להישגים ומאפשרת לה להצליח בכל התחומים השונים שהיא עוסקת בהם. היא מגדירה עצמה רגישה, אבל יחד עם זאת היא מודה שהאמונה בעצמה מאפשרת לה, למרות הרגישות, להמשיך ולהצליח גם אחרי נפילות או ביקורות לא נעימות, אליהן היא חשופה תמידית כמשפיענית רשת.

לתעופת גוף היא הגיעה "ממש בספונטניות", כאשר חיפשה עם אמא שלה אטרקציה לחופש ובמקרה נתקלה במודעה של FlyBox. מהנסיון הראשון היא נתפסה "אני אוהבת אקסטרים, בין אם זה רכבות הרים בלונה פארק או צינחה חופשית, אני אוהבת אקסטרים!" היא הגיעה עם אמא שלה פעם נוספת, ואז עוד פעם ולאט לאט זה הפך מקצועי יותר ויותר, האנשים מסביב זיהו את הפוטנציאל שבה וגם היא הבינה שיש פה קסם מיוחד והתחילה להיכנס יותר ויותר עמוק אל תוך הענף.


בתקופת תחרויות היא מתאמנת ממש כל יום, אימונים שכוללים תעופה וחדר כושר, ובין לבין היא מקפידה על משטר גם בלימודים, גם באוניברסיטה וגם כמתנדבת במד"א "זאת חווייה מדהימה!" היא מספרת על אף שהיא מודה שהיא לא מתאימה לכל אחד "אם את עם לב חלש, אז זה לא יהיה בשבילך".

כמות העיסוקים של בר (שהיא כאמור רק בת 15) מעלה את השאלה: איך? איך מספיקים הכל ועוד בהצטיינות?

"לומדים לנהל זמן נכון" היא מסבירה "גם לי יש תקופות מאוד לחוצות, בין אם אלו תקופות המבחנים בבית הספר, באוניברסיטה, או תקופת תחרויות" בר מודה "אני לא אומרת שאני אף פעם לא בלחץ, אבל אני כן יודעת למצוא את הזמן להכל בלי שמשהו יפול בין הכיסאות ובלי להזניח שום דבר" נראה שהיא יודעת לאזן את עצמה ולא רק באוויר.


עבורה הענף הוא הרבה מעבר לספורט, "התעופה היא מקום המפלט שלי, יש שם שקט כזה" בר משתפת "כל המחשבות שלי עפות איתי ביחד וזה עושה לי טוב בנשמה". כל תחרות שהיא זוכה בה או תרגיל חדש שהיא מצליחה מרגש אותה, וזה מה שמשאיר אותה בספורט כבר שש שנים. לשמוע את השם שלה מוכרז כזוכה באליפות ישראל היה התגשמות חלום, אבל החלום האמיתי הוא להניף את דגל ישראל באולימפיאדה. השאיפות שלה לא נגמרות במנהרת האוויר, מחוץ לספורט היא חולמת להיות רופאה, והיא התחילה כבר ללמוד לתואר "בגלל זה מתחילים להתקדם בצעדים קטנים אל עבר המטרה - כמו בכל דבר" היא מסבירה.

כשהיא נשאלת מהי הצלחה, היא מודה שיש הרבה צורות להצלחה, אבל בסופו של דבר "זה שלא ויתרת והתמדת, גם כשהיה קשה - זאת הצלחה - אם את יודעת שעשית כל מה שאפשר" ואם היה לכם ספק, הנה לכם אינדיקציה נוספת לכך שבר היא ממש לא מתבגרת ממוצעת. תהיתם מאיפה זה בא? "המשפחה שלי היא הגב הכי תומך שלי" היא מספרת, "אני ממשפחה שמכוונת להצלחה" בר מדברת על הצלחה ברמת העשייה "חינכו אותי לעשות כל מה שאפשר כדי להשיג את המטרות שלי ולא לוותר".


כשהיא נשאלת מה הספורט נתן לה היא ישר מודה: "המשמעת - משמעת עצמית גבוהה - ואת היכולת לקבל הפסדים ולהבין שזה חלק מההצלחה", וזה מאפשר לה להיות בעשייה כל כך חיובית לאורך זמן.

היא מאמינה שכל אחת צריכה למצוא את המקום שלה, את הקול שלה "להיות את עצמך זה הכי חשוב, אפשר למצוא השראה באחרות, אבל בסופו של דבר להיות מי שאת זה הכי חשוב". בר, כך נראה מצאה את המקום שלה, ודרך הפלטפורמות השונות היא חושפת אותו לעולם, גם את הספורט המיוחד שבו היא עוסקת היא חושפת ומקבלת הרבה פירגון על כך שהיא עושה את הדברים בדרך שלה. בר מקווה שספורט הנשים - כמו הענף שלה - ימשיך להתקדם ויתפתח ויגיע לכמה שיותר נשים ואנשים, ולנו ברור שעם ספורטאיות כמוהה זה בטוח יקרה!Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
WSP פודקאסט
bottom of page